// analityk google

oo
ooo
ooo



ksrg
.



osp
menu

Nasz kalendarz OSP w Kruszwicy


Z A W O D Y     P O Ż A R N IC Z E

INOWROCŁAW     2013 r

Był zimny deszczowy sobotni poranek, gdy na stadion w Inowrocławiu zjechały się strażackie drużyny sportowe. Drużyn było 22 w tym 3 kobiece.

Naszą gminę reprezentowało 9 jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej:
z Kruszwicy, Witowic, Chełmc, Ostrowa, Ostrówka, Racic, Woli Wapowskiej, z Cukrowni, Zakładów Tłuszczowych.
Jednostka z Kruszwicy i Woli Wapowskiej dodatkowo wystawiły do rywalizacji drużyny kobiece.

VIII Powiatowe Zawody Sportowo- Pożarnicze drużyn OSP rozpoczęły się o godz. 900 25 maja 2013 roku mimo padającego deszczu.

Zawodnicy startowali w dwóch konkurencjach: - bieg sztafetowy z przeszkodami 7 x 50 metrów i rozwiniecie bojowe na mokro.
Rywalizacja zawodników oceniana była przez niezależny zespół sędziowski z Państwowej Straży Pożarnej w Inowrocławiu z sędzią głównym zawodów kpt. Ireneuszem Taraszką.

Na zawody nie dojechała drużyna z OSP w Stanominie. OSP z Rojewic startowała poza konkursem, bo nie należy do Związku OSP RP.


Sztafeta pożarnicza 7 x 50 z przeszkodami wyłoniła najszybsze drużyny:
SZCZEGÓŁOWA PUNKTACJA w SZTAFECIE :
NAZWAczas
uzyskany
punkty
karne
suma punktówklasyfikacja
OSP CHEŁMCE63,0063,01
OSP OSTROWO65,0065,02
OSP WITOWICE64,03 płotek67,03
OSP WOLA WAPOWSKA670673
OSP OSTRÓWEK680684
OSP CUKR. KRUSZWICA680684
OSP KRUSZWICA680684
OSP KOŁODZIEJEWO690695
OSP Z.T. KRUSZWICA690695
OSP GĄSKI700706
OSP RACICE710717
OSP ROJEWO740748
OSP GNOJNO740748
OSP JANIKOSODA740748
OSP ZŁOTNIKI KUJ.723 tyczka759
OSP PIOTRKOWICE750759
KDP Kruszwica750759
OSP ROJEWICE7607610
OSP JAKSICE7707711
KDP WOLA WAPOWSKA--79,512
OSP JACEWO8208213
KDP ROJEWO7510 prądownica8514

Następnie konkurencja - rozwinięcie bojowe. Mokra i śliska trawa nie ułatwiała zadania. Emocji było wiele, błędów również, choć nie wszystkie punktowane.

Naszym drużyną ta konkurencja nie poszła gładko. Chłopacy nie dopięli łączników na lini drugiej gaśniczej i woda znalazła ujście na połączeniu węży. Poprawienie błędu kosztowało dodatkowe 9 sekund.

Natomiast w drużynie kobiecej linia główna splątała się na supeł, a następnie rozpięła na połączeniu. Skutkowało to wieloma dodatkowymi sekundami. Sukcesem było, że mimo takiej "wpadki" na lini głównej konkurencję zaliczyły i tak szybciej niż konkurentki na torze obok. Niestety wynik niebył tak rewelacyjny jak dwa lata temu, ale i tak uzyskane czasy pozwoliły zająć miejsce pierwsze w śród drużyn kobiecych.

SZCZEGÓŁOWA PUNKTACJA w ĆWICZENIU BOJOWYM :
NAZWAczas
uzyskany
punkty
karne
suma punktówklasyfikacja
OSP CHEŁMCE42,0042,01
OSP OSTROWO42,5042,52
OSP WITOWICE41,05 ssawna46,03
OSP OSTRÓWEK46,9046,94
OSP CUKR. KRUSZWICA50,0050,05
OSP GNOJNO51,0051,06
OSP Z.T. KRUSZWICA51,2051,27
OSP KRUSZWICA57,0057,08
OSP GĄSKI58,0058,09
OSP KOŁODZIEJEWO59,0059,010
OSP WOLA WAPOWSKA61,0061,011
OSP RACICE61,25 ssawna66,212
OSP ROJEWO67,25 ssawna72,213
OSP ZŁOTNIKI KUJ.73,05 ssawna78,014
OSP ROJEWICE87,05 ssawna92,015
OSP JAKSICE89,05 ssawna94,016
KDP KRUSZWICA97,0097,017
OSP PIOTRKOWICE97,0097,017
KDP ROJEWO102,00102,018
OSP JANIKOSODA108,00108,019
KDP WOLA WAPOWSKA141,00141,020
OSP JACEWO &0przekroczone 3 mindyskwalifikacja



W klasyfikacji końcowej grupy A (męska) zwyciężyły drużyny:

1 miejsce - OSP CHEŁMCE
2 miejsce - OSP OSTROWO
3 miejsce - OSP WITOWICE


W klasyfikacji końcowej grupy C (kobieca) zwyciężyły drużyny:

1 miejsce - KDP OSP KRUSZWICA
2 miejsce - KDP OSP ROJEWO
3 miejsce - KDP OSP WOLA WAPOWSKA


TABELA WYNIKÓW KOŃCOWYCH
zmiksowane grupy wg. punktów
miejsceJEDNOSTKAsuma punktów
1OSP CHEŁMCE105
2OSP OSTROWO107,5
3OSP WITOWICE113
4OSP OSTÓWEK114,9
5OSP przy CUKROWNI- Kruszwica 118
6OSP przy Z.Tłuszczowych- Kruszwica120,2
7GNOJNO125
8OSP KRUSZWICA125
9OSP GĄSKI128
10OSP KOŁODZIEJEWO128
11OSP WOLA WAPOWSKA128
12OSP RACICE137,2
13OSP ROJEWO146,2
14OSP ZŁOTNIKI153
15OSP ROJEWICE168
16OSP JAKSICE171
17OSP PIOTRKOWICE172
18OSP KRUSZWICA KDP172
19OSP JANIKO-SODA182
20OSP ROJEWO KDP187
21OSP WOLA WAPOWSKA KDP220,5
22OSP JACEWOdyskwalifikacja


Dodatkowo prezes ZP ZOSP RP
dh. Roman Zieliński wręczył puchar drużynie z najlepszym wynikiem za rozwinięcie bojowe:

Drużyna OSP Chełmce - czas 42 sekundy

Wyrazy szacunku dla wszystkich startujących
za chęć walki i uzyskane wyniki mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych


FOTO RELACJA z ZAWODÓW

puchar puchar
puchar puchar

KOLEJNOŚĆ STARTOWA
Nr.
biegu
nr.
toru
nazwa jednostkinr.
toru
nazwa jednostki
1
1Chełmce2Rojewice
2
1Gąski2Cukrownia Kruszwica
3
1Rojewo2Kruszwica
4
1Witowice2Ostrowo
5
1Racice2Złotowo
6
1Z.T.Kruszwica2Ostrówek
7
1Jaksice2JanikoSoda
8
1Wola Wapowska2Kołodziejewo
9
1Jacewo2Gnojno
10
1Piotrkowice2Wola Wapowska KDP
11
1Kruszwica KDP2Rojewo KDP


linia 6
< < < wróć do poprzedniej strony > > >
linia 6

rulon

Jesteś 24 gościem na Naszej stronie.

Informujemy, iż w celu zliczenia ilości odwiedzin korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Zalecam pozostawienie ustawień standartowych używanej przeglądarki internetowej.
Nie zalecany typ przegladarki to Internet Explorer
ogieńogieńogieńogieńogieńogieńogień
Zgodnie z ustawą o prawie autorskim wszelkie prawa do fotografii i innych materiałów znajdujących się w tym serwisie są własnością OSP w Kruszwicy.
Kopiowanie i rozpowszechnianie ich bez informacji o pochodzeniu (adresie strony) lub bez zgody autora serwisu jest zabronione.

© 2010 by   OSP w Kruszwicy